středa 13. srpna 2014

Kompava - recenze

Byla jsem mile překvapena nabídkou spolupráce s firmou Kompava, jejíž výživové doplňky jsem měla možnost ochutnat. K recenzi jsem si vybrala proteiny, po kterých jsem již nějakou dobu pokukovala, a to Zen Whey a Protein Fit 80. Dále pak výživu pro klouby a pleť, kterou zatím testuji a recenzi dodám později.Ale zpět k proteinům. První, co mě trochu nemile překvapilo, byl obal alá papírový sáček. Žádná plastová dóza, na které jsem byla doposud zvyklá. Přece jenom protein není věc, kterou spotřebujete za týden, měsíc. A pak je nebezpečí, že jej navštíví moli, chytne vlhkost, vysype se.. Další věcí, které jsem si všimla je, že na obalu, chybí infomace o příchuti daného proteinu. Což samozřejmě, když máte doma jeden dva, nic se neděje. Ale při větších zásobách, už to může být docela problém, když máte zrovna chuť na určitou příchuť.

A co říkám na obsah?

Zen Whey s příchutí jahoda-malina slazený stévií


První dojem byl - neurazí, nenadchne. Na můj vkus docela málo sladký, takový mdlý. Ovšem našla jsem pro něj využití do mých tvarohovo-jogurtových směsí, kterým dodá opravdu dobrou chuť. Tvaroh, bílý jogurt, nějaká semínka, sušené ovoce, kokos a odměrka Zen Whey proteinu - to je mňamka mých posledních dní.


Protein Fit 80 s příchutí banánPokud u prvního proteinu byly moje pocity rozpačité. Z banánového Proteinu Fit 80 jsem byla nadšená. Měla jsem opravdu pocit, že piju banánový shake. Občas se mi stává, že po pár dávkách se mi příchuť omrzí, začne mi připadat umělá atd. U tohoto se to ale nestalo a jsem s ním spokojená.


Další důležitou vlastností, podle které hodnotím kvalitu proteinu, případně se rozhoduji, zda si ten či onen znovu pořídím, je rozpustnost. Neznám nic horšího, než proteinové cucky na dně sklenice, které prostě nejdou rozmixovat. Pro mě je ideální, pokud mixér nemusím vůbec použít a vystačím si s vidličkou případně se shakerem.

U obou výše uvedených proteinů byla rozpustnost střední. Tedy z mixérem není problém. Co se týče pěnivosti při mixování, hodnotím ji jako malou až střední. A pěna, která se vytvoří, celkem rychle spadne.


Celkově mi přijdou proteiny od Kompavy, alespoň ty, které jsem zkusila, jako zlatý střed. Měla jsem lepší i horší a tohle nejsou proteiny, ke kterým bych se vracela. V současnosti, kdy je obrovský boom proteinů všeho druhu, chci určitě vyzkoušet i proteiny hráškové, rýžové, raw apod.


Žádné komentáře:

Okomentovat